آموزش

لوله کشی استخر

لوله کشی استخر

چقدر درباره نحوه لوله کشی استخر می‌دانید؟ همینکه این پرسش را در ذهن خود مرور می‌کنید، پس یقیناً به دنبال پاسخی قانع‌کننده برای آن هستید. قبل از آنکه مراحل اجرای لوله کشی استخر را توضیح دهیم، باید بگوییم لوله کشی اصولی نه تنها به کیفیت آب ورودی و تصویه بهتر آن کمک می‌کند، بلکه تجربه متفاوتی را در اختیار شناگران قرار می‌دهد. از انتخاب نوع لوله گرفته تا طراحی نقشه لوله کشی، هر جزء باید به هدف حداکثر بهره‌وری انجام گیرددر بسیاری از خانه های که به فناوری هوش مصنوعی مجهز هستند و به اصطلاح خانه هوشمند هستند از شیر آلات اتوماتیک برای استخر استفاده می شود.

مراحل لوله کشی استخر

ابتدا برای انجام این کار باید زهکش و کف آبرو ها را نصب کنیم. نصب این قطعات برای جمع آوری اجسام شناور و چربی های حاصل از بدن شناگران تعبیه می‌شوند. این خروجی به لوله اصلی فاضلاب متصل هستند و مواد زائد را از داخل استخر به خروجی‌ها می‌فرستند.

سپس کوپلینگ ها را نصب می کنیم. از مقداری پاک کننده PVC در هر یک از انتهای کوپلینگ‌ها و محل‌های لازم برای آبگیری، تخلیه و ورودی‌های آب استفاده می کنیم. در مرحله بعدی باید لوله های زه کشی اجرا شود.لوله کشی یقیناً در زیر زمین مخفی خواهد بود. این باید به شکلی مشخص گذاشته شود تا مجبور نشوید به طور مداوم زمین را تخریب کنید تا هرگونه مشکل برطرف شود.

سپس نوبت به اتصال لوله های کف رو آب می باشد.  از همان تکنیک تمیز کردن و چسباندن لوله های پی وی سی ۱ و ۱/۲ اینچ، شروع به قرار دادن لوله ها از کف آبروها تا محل پمپ کنید.

بعد از این مرحله باید لوله های ورودی آب را قرار دهیم.  بسته به اینکه ظرفیت استخر شما چقدر است، برای انشعاب دادن لوله‌های آب به نقاط مختلف  باید از چندین اتصالات T استفاده کنید. و در انتها باید برای تمام لوله ها درپوش بگذاریم.

باید دقت داشته باشید مه سیستم لوله کشی استخر شما باید به درستی کار کند تا شما بتوانید از آن استفاده کنسد. لوله کشی نا متعرف می تواند موجب شود که گردش آب به درستی اتفاق نیفتاده است.

اصول اولیه لوله کشی

همانطور که آب از میان لوله ها حرکت می کند، اصطکاک ایجاد می کند و سرعت آن را کاهش می دهد، درست مانند هوای مقابل ماشین شما در هنگام رانندگی در جاده.
استفاده بیش از حد از آرنج های 90 درجه مانع حرکت آب می شود و اصطکاک زیادی ایجاد می کند.
حتی یک آرنج 45 درجه، آب را کمی کند می کند درست مانند پیچیدن در ماشین می‌توانید در یک جاده مستقیم سریع‌تر بروید، اما باید در یک پیچ سرعت خود را کاهش دهید، و حتی برای یک پیچ دیگر آهسته‌تر حرکت  کنید.

هر بار که سرعت آب به دلیل اصطکاک یا زانو کاهش می یابد، آب کمتری از طریق فیلتر و سیستم بهداشتی عبور می کند. استخرهای بدون پمپ های سرعت متغیر باید هر 6 ساعت یک بار آب خود را برگردانند.

در لوله کشی استخر زه کشی های اصلی نباید به کفگیر ها متصل شوند و برای هر خط برگشت یک خط اختصاصی لوله باید کار شود و نباید این لوله های برگشت را با هم لوله کشی کرد.

چون برای تعمیر و تعویض در سال های آتی به مشکل بر خواهید خورد. رعایت این اصول می تواند موجب شود تا طول عمر سیستم لوله کشی استخر شما بیتشر شود و بهت کار کند. اگر می خواهید لوله کشی شما حتی بهتر کار کند باید از لوله ها و متریال با کیفیت بالا استفاده کنید

برای انجام این کار باید هم بخش تهیه محصولات و هم اجرای آن را به افراد خبره واگذار کنید تا بتوانند در کمترین زمان ممکن بهترین نتیجه را برای شما رقم بزنند.

افتخار داریم در مجموعه پارسی پایپ در فروش محصولات لوله های پلیکا در خدمت شما هستیم.کارشناسان ما از ابتدا تا انتهای خرید آماده مشاوره به شما عزیزان می باشند

بهترین قیمت لوله پلیکا را از پارسی پایپ دریافت کنید

تهران – شادآباد

مجتمع بوستان بلوک C

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.